TEOTEATER SÕIDAB FESTIVALILE!

Järvamaal algab täna, 2.novembril,  rahvusvaheline teatrifestival NAKS

2.–5. novembrini peetakse Eestimaa südames suurt teatripidu lastele ja noortele. Kirevas programmis jagub elamusi igale vanuseastmele – beebidest täiskasvanuteni.

NAKS festivalil on tänavu kohal 18 teatritruppi nii Eestist kui ka välismaalt, kes annavad nelja päeva jooksul 24 etendust. Programmis saab näha kaasaegset tsirkust, improvisatsiooni, pärimust, beebiteatrit ja -kontserti ning nuku-, tantsu-, visuaal- ja sõnateatrit. Ühtlasi toimub 18 töötuba kohalikes koolides ja lasteaedades, prantsuse näitekirjaniku Claudine Galea uue noortenäidendi “Süsina” / “Noircisse” avalik ettelugemine ning lastekultuuri seminar. Igal õhtul toimuvad Paide noorte juhitud vestlusringid, kus saab kohtuda näitlejate ja lavastajatega. Festivalile on oodata väliskülalisi Norrast, Soomest, Leedust, Lätist, Küproselt, Suurbritanniast, Slovakkiast, Poolast ja Ukrainast.

Festivalil osalejate seas on Eesti Noorsooteater, Piip ja Tuut Teater, Kuressaare Teater, ZUGA Ühendatud Tantsijad, Rändteater Vaba Vanker, Ugala Teater, Improteater IMPEERIUM, Rahvusooper Estonia, Big Wolf Company, Miksteater, Teoteater, Viimsi Gümnaasiumi teatritrupp EKSPERIMENT ja Paide Teatristuudio, Sandra Lange, Aita Vaher, nukumeister Katanari Slovakkiast, Art Fraction Foundation Poolast, Soome kaasaegne tsirkus Ilmatila ja Persha Vystava Ukrainast.

Festivali ajakava leiab kodulehelt www.naksfestival.ee ja piletid Fientast. Õpetajatele on kogu programm tasuta! Festival toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas, Wittensteini Tegevusmuuseumis, Türi Kultuurikeskuses, Paide Gümnaasiumis, Paide Hillar Hanssoo Põhikoolis ja Paide Hammerbecki Põhikoolis. NAKSi toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Paide linn, Prantsuse Instituut Eestis ja OÜ Pigipada. Festivali korraldab ASSITEJ Eesti Keskus.