Piret Viisimaa

Sünnipäev: 20.05.1962
Teoteatris alates: 1991
Amet Teoteatris: teatri looja, kunstiline juht ja lavastaja
Kontakt: piret[ät]teoteater.ee

LAVASTUSED

Teoteatris

2018 – D.Virkola/P.Viisimaa “Tuleriit”
2017 – P.Viisimaa “Kivi kotti”
2016 – M. Ravenhill “Bassein (vett ei ole)”
2014 – P.Viisimaa “Tipi ja Täpi telemäng”
2012 – P.Viisimaa “Habemeta jõuluvana”
2012 – N.Papin “Söö mind ära”
2010 – folkloorne muinasjutumäng “Kadrimäng”
2009 – P.Viisimaa “Päästke jõulud!”
2009 – Wahlsten/Viisimaa/Fo „Kõik (s)ängis“
2007 – J.Patrick “Kõik armastavad Roosit?”
2006 – P.Viisimaa “Päkapikne”
2006 – M.Tross “Viie peaga lohe”
2005 – J.Švarts “Draakon” – projektijuht
2003 – J.Steinbeck “Armastuse jaoks ja tema pärast…”
2002 – M.Hornicek “Ebaõige aken”
2001 – W.Disney “Võidumees Miki-Hiir”
1998 – J.Kross “Mardileib”
1997 – Folk-etendus “Kadrimäng”
1996 – A.Wahlsten “Kellele kuulub öö?”
1991 – A.Härma “Talvekuninga juurde”

Väljaspool Teoteatrit

1990 – A.Kazantsev “Suur Buddha, aita neid” (Salme teatris)
1989 – A.Kitzberg “Kosjasõit” (Salme teatris)
1989 – O.Preussler “Väike nõid” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1990 – Huumorikava “TV-show” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1986 – J.Grušas “Armastus, jazz ja kurat” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)

ROLLID

2015 – Jutustaja,K.Kangur “Timbu-Limbu ja lumemöldrid”
2015 – Hiie, J. Meresmaa-Roos “Sussid püsti”
2014 – Tipp, P.Viisimaa „Tipi ja Täpi telemäng“
2012 – Tigu, muinasjutuhommik “Tirts ja Tigu”
2010 – Naine, folkloorne muinasjutumäng “Kadrimäng”
2007 – Lohe 4/Puuk, M.Tross “Viie peaga lohe”
2006 – Pärt, P.Viisimaa “Päkapikne”
2004 – Pärt, E.M.Tali “Päkapikula”
2002 – Veskimemm, E.M.Tali “Päkapikula”
1996 – Naine, A.Wahlsten “Kellele kuulub öö?”
1993 – Eva, B.Brecht “Härra Punttila ja tema sulane Matti”

Väljaspool Teoteatrit

1998 – Teenijapiiga, P.Aimla “Riiust emal rinda pistmas” (Raeteatris)
1991 – Matilde, J.Smuul “Kihnu Jõnn” (Salme teatris)
1990 – Alpinist, P.Kurikka “Jääsüda” (Salme teatris)
1989 – Agnes-Pauline-Marie, A.Liives “Need kauged ajad” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1989 – Ebu, J.Peegel/E.Puudist “Ellu jääda?” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1988 – Kilpkonnake, A.Volodin “Sisalik” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1986 – Beatrice, J.Grušas “Armastus, jazz ja kurat” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1984 – Bettan, A.Lindgren “Väikevend ja Karlsson katuselt” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1983 – Imbi, A.Liives “Kallimast kallim” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1982 – Malle Pallon/Allake, S.Mihhalkov “Pole see korter” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1982 – Kersti, B.Kabur “Rops” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1981 – M.Maeterlinck “Pimedad” (Tallinna Pedagoogilise Instituudi üliõpilasteatris)
1980 – Madu, A. de Saint-Exupery “Väike prints” (Tallinna Pedagoogilise Instituudi üliõpilasteatris)
1978 – Elli, A.H.Tammsaare/A.Särev “Andres ja Pearu” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)
1977 – ahv Tšii-Tšii, H.Lofting “Hea dr. Doolittle” (J.Tombi nimelises Rahvateatris)

TÖÖD VÄLJASPOOL TEOTEATRIT

Mänginud seriaalides:

“Kessu”, “Vaba riik”, “V.E.R.I.”, “Saladused”, “Brigaad 3”, “Tere siitpere!”, “Pilvede all”
“Vembu ja Tembu”, “Inimeseloomake”, “Suletud uste taga”, “Kättemaksukontor”

Mänginud filmides:
“Hundi agoonia”

Dubleerinud multi- ja lastefilmides:
“Väike nõid Lilly”, “Pulkson seob sõlme”, “Kui jõulumees alla sajab”, “Artur päästab jõulud”, “Jääaeg 4”,
“Kurepoeg Richard”, “Kollanokk”, “Lumeinimese poeg”, “Angry Birds”, “Paddingtoni seiklused”, “Minu väike poni”,
“Särts”, “Jäneste kool – Kuldse Muna valvurid”, “Salaagent Max”, “Siit tuleb võlur Torss”

AUHINNAD

2014 – Teoteatri kolleegipreemia – Turbotigu
2008 – Eesti Harrastusteatrite Liidu teenetemärk
2005 – Teoteatri Ellu Puudisti nimeline kolleegipreemia
1997 – Eesti Harrastusteatrite liidu Aastasõel 1996. aasta parima lavastuse “Kellele kuulub öö?” eest

Jaga rõõmugaShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest