Dõmdõdõmm

Ungari lastekirjaniku Ervin Lazari looming on värskeilmeline ja lõbusakeeruline. See tabab hästi laste mõtte- ja fantaasiamaailma, tekitades vanemates sürreaalseid hetki ja peakohale paisatud küsimärke. Lazari lugudes on alati peidus rohkemat, kui esialgu silma paistab. Lavastus „Dõmdõdõmm“ on sõbralik ja vürtsitatud hea huumoriga. Loo kihistusest leiab hulganisti silmapaistmise soovi, tähelepanuvajadust, tolerantsust, üksteisega arvestamist ning püüdu olla lihtsalt hea sõber.
Meeleolukas loos saavad kokku erilised karakterid, kelle iseloomuomadused on selgejoonelised ja rõhutatult suured. Loos toimuvale luulevõistlusele saabub kohale kärarikas seltskond, kes kõik arvavad end olevat metsa parimad luuletajad. Suure häälega teenelise lõvi Sigfried Bruckneri, ohjeldamatu ajuga jänese Aromo, sinise ratsu Zerafini, peenetundelise kassi Vassikati, napisõnalise karu Dõmdõdõmmi jt. loomade olemused on humoorikad ning rõhutavad jooni, mis ka tavaelus inimestes silma paistab.

Etendus kestab 45 minutit.. Soovitatav vanus – alates 5. eluaastast ja suurtele absurdikomöödia sõpradele.

Autor: Ervin Lazar
Lavastaja: Jane Meresmaa-Roos
Kunstnik: Jane Kaas (külalisena)
Heli-ja valgus: Alar Simmermann või Egert Pruul

Osades: Klaire Kuusk või Jane Meresmaa-Roos, Kristi Purge, Monika Ausmees, Andres Proode, Merike Tammik, Kati Lepp ja Margus Kruusvall

Esietendus 30. aprillil 2017

Pildid

Tegelased