Hüpnotiseeriv lugu HINGE KIHID Näitusel “Metapsüühiline Tallinn”

Müstilise alatooniga lavastus viib vaataja 1930. aastate Tallinnasse, kus tegutseb karismaatiline hüpnotisöör Bernhard Johanson. Hea ärivaistuga Johanson tutvub tagasihoidliku meediumi Mai Kalamehega, kellega koostöös avatakse Mediaalse Nõuande Kabinet. Tagasihoidlik ja sõnaaher meedium muutub hüpnoosiseisundis tundmatuseni ning ilmutab üllatavaid teadmisi nii minevikust kui tulevikust.
Lavastuslik hüpnoosiseanss viib vaataja rännakule vanale kalmistule ning endisaegsesse Pirita kloostrisse. Oma sõnumi elavatele edastab viirastusmunk, kelle kohalolek on Väravatornis olnud tajutav juba aastasadu. Lavastuses on kasutatud ajaloolistel hüpnoosiseanssidel kuuldud lugusid. Lavastus sobib kõigile, keda köidab hingekriipiv ajalugu ja vaimumaailm, kus ruumi- ja ajapiirangud meid ei ahelda.

Pärast etendust toimub näituse „Metapsüühiline Tallinn” tutvustus, kus ajaloolane Toomas Abiline räägib lähemalt Mai Kalamehe ja Bernhard Johansoni tegevusest ning paranormaalsete nähtuste uuringutest sõjaeelses Eesti Vabariigis.

Etendus ja näituse tutvustus kestab 1h 30 min.

Osatäitjad:
Meedium Mai Kalamees – Jane Meresmaa-Roos
Hüpnotisöör Bernhard Johanson – Erik Rüütel

Piletid: 15 € täispilet/13 € sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid)
Piletid müügil Piletilevis või tund enne etenduse algust Neitsitorni kassas.

Etendused toimuvad Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis.

Sissepääs Lühikese jala väravatorni Neitsitorni kaudu.

Järgmised etendused