Topeltwoody

Tuntud lavastaja ja näitleja Woody Alleni kahest vaimukast lühinäidendist (“Riverside Drive” ja “Old Saybrook”) koosneva lavastuse žanriks on komöödia. Loo keskmes on mehed ja naised, abielu ja abieluväliseid suhted, reetmine ja andestamine, unelmad ja tegelikkus. Ehk siis mehe ja naise kooselu. Igasugune kooselu on aga alati piisavalt tõsine, et selle üle naerda. Woody Allen aitab meil kaevuda oma loodud tegelaste hingeellu, et välja jõuda iseendani: et armastada teisi, tuleb armastada ennast.

“Armastada – tähendab kannatada. Et kannatust vältida, tuleb mitte armastada. Kuid siis kannatatakse armastuse puuduse pärast. Järelikult – armastus tähendab kannatust. Ja ka armastuseta olemine tähendab kannatust. Ja kannatamine on kannatamine. Olla õnnelik, see tähendab armastada. Järelikult – õnnelik olla, tähendab kannatada. Aga kannatamine teeb ju inimese õnnetuks. Järelikult, et olla õnnetu, peab armastama, või siis armastama kannatamist, või kannatada selle käes, et oled õnnelik.” (W. Allen)

Autor: Woody Allen
Tõlkija: Anu Rebane
Lavastaja: Erki Aule (külalisena)
Kunstnik: Inga Vares (EKA)
Heli ja valgusrežii: Alar Simmermann

Mängivad: Sulev Võrno (külalisena), Toomas Krall (külalisena), Meeli Seermaa (külalisena), Merike Tammik, Anneli Aru, Märt-Jaanus Jelsukov, Vladas Radvilavicius (külalisena)

Esietendus 25.märts 2013

Järgmised etendused