3. novembril esietendub Teoteatri lavastus Abielutunnistus

3. novembril 2017 esietendub Teoteatris ühe maailma tuntuima kirjaniku ja satiiriku Ephraim Kishoni näidend Abielutunnistus (Ha-ketubah).
Ephraim Kishon on tuntud oma armastav-irooniliste Iisraeli igapäevaelu kujutavate teoste poolest, samas võib tema loomingus leida ka küünilist ja tervat poliitilist satiiri.

Abielutunnistus – on Eesti mõistes vaid mälestus ühest olulisest päevast ja imeharva võib seda dokumenti veel edaspidigi vaja minna. Iisrealis on lugu teisiti. Abielutunnistus on ühtlasi abieluleping ja kui sinu lapsed abielluda kavatsevad, tuleb see dokument rabinaadis esitada – sest ainult rabid sõlmivad sealmaal abielusid. Tarvis ju teada, kas lapsed on seaduslikud. Kui ei, siis abielu ei sõlmita.

Just niisugune aeg on käes komöödiameistri Ephraim Kishoni näidendi „Abielutunnistus” tegelastel.

Daniel Brozowski tütar hakkab abielluma heast perekonnast pärit perspektiivika teadlasega ja vanematel tuleb esitada abielutunnistus. Õnnetuseks on see dokument peres kaduma läinud ja kerkib kahtlus, kas seda üldse olemas oligi. Abielutunnistusest möödahiilimine ei tule kõne allagi, aga pulmad lähenevad katastroofilise kiirusega. Mida teha? Abielluda uuesti? Veenda peigmeest paberi mittevajalikkuses? Loole lisab vürtsi härra Brozowski ümber keerutav mesine naabrinaine ja Brozowskite endisest töökohast kibutsist (meil tuntud kolhoosi nime all) saabunud ametimees. Olgu öeldud, et temagi on sellises parajas abiellumiseas ja pruut on üsna kenakene…

Tõlkija ja lavastaja Tiit Alte
Kunstnik Anne-Mai Heimola
Mängivad Vladas Radvilavicius (külalisena), Anneli Aru, Klaire Kuusk, Erik Rüütel (külalisena), Riho Enni ja Lea Tikerpuu (külalisena)

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi 45 minutit.