Jõulujooks Teoteatris

26. detsembril toimus Linnaorienteerumise Jõulujooks, kus esmakordselt osales ka Teoteater.

Kaks aastat tagasi loodud Linnaorienteerumise eesmägiks on pakkuda orienteerumiselamusi ning tutvustada uusi kohti. Linnaorienteerumise Jõulujooks on oma olemuselt ühisstardist orienteerumisvõistlus, mille eesmärk on propageerida tervislikke liikumisviise. Üritusele lisab vürtsi asjaolu, et osalejad on kohustatud kandma jõuluteemalisi riideid – jõuluvanad, päkapikud ja muud tegelased. Rajale on tehtud mõned lisaülesande punktid, kus pannakse proovile osaleja oskused ning nutikus.

Teoteatri panuseks oli pakkuda orienteerujatele kontrollpunktis väljakutse. Osalejaid oli kokku 270 inimest, kes said lavalaudadel oma näitlemisoskused proovile panna. Koos näitlejatega kehastati erinevaid rolle, võttes oma lemmiklooma kuju või püüdes näilike esemeid ette kujutades mõnda situatsiooni mängida. Kui tavapäraselt külastatakse teatrit etenduse vaatamiseks publiku poolel, siis laval enda nahas näitlemine andis paljudele laiema tunnetuse, mis on teater tervikuna. Julgust, pealehakkamist ja elevust jagus.

Osalejaid premeeriti au ja kiitusega, parimad said ka tasuta piletid järgmise aasta etendustele.

Teoteater oli ka ise väikse teatriliikmetest koosneva tiimiga orienteerumas. Auhinnalisi kohti seekord ei saavutanud, küll aga tõid osalejad teatrisse orienteerumise pisiku. Teoteater pooldab tervislikke eluviise ja võimalusel lööme juba järgmistel sportlikel tegemistel kaasa.

Üritusest valmisid kokkuvõttev videoklipp ning fotod.